AK - Aktuální konflikty

Konflikt na UkrajiněSýrieIrákJemenAfghánistán • Aktuální konflikty a války po celém světě.

Nejste přihlášeni

#1 10.03.2015 13:40:08

martanus
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 3.203

Venezuela

Americký prezident Barack Obama v pondělí v prezidentském dekretu označil Venezuelu za hrozbu národní bezpečnosti USA a vyhlásil sankce proti sedmi venezuelským činitelům.

"Dřívější i nynější venezuelští činitelé, kteří porušovali práva venezuelských občanů a dopouštěli se veřejně korupce, v USA nejsou vítáni," řekl Earnest. "Nyní máme nástroj, jak blokovat jejich majetky a operace v americkém bankovním systému," prohlásil mluvčí s odvoláním na Obamův dekret.

Bílý dům je hluboce znepokojen způsobem, jakým venezuelská vláda zastrašuje politické oponenty, uvedl dále prezidentský mluvčí. "Venezuelské problémy nelze řešit kriminalizací disentu," konstatoval.

Obamův dekret se týká představitelů venezuelských špionážních a bezpečnostních složek a rozšiřuje platnost zákona o sankcích proti Venezuele schváleného už koncem loňského roku. Washington tehdy na sankční seznam zařadil víc než dvě desítky vysoce postavených Venezuelanů. Ti v souvislosti s tvrdým potlačením loňských protivládních demonstrací nesmějí cestovat do USA a majetek v amerických bankách jim byl zablokován.

http://www.novinky.cz/zahranicni/amerik … ankce.html

------------------------------------------------------------------------

Podrobnosti!

Obama označil Venezuelu za hrozbu americké národní bezpečnosti

Týden poté, co Venezuela vydala sankce na několik bývalých i současných amerických činitelů, americký prezident Barack Obama označil dekretem zemi hrozbou národní bezpečnosti.

Venezuelský prezident Nicolas Maduro předal minulý týden seznam neokonzervativních amerických politiků, kteří mají zákaz vstupu do země. Mezi nimi je bývalý americký prezident George W. Bush, bývalý viceprezident Dich Cheney, kongresmanka Ileana Ros-Lehtinen, reprezentant Mario Diaz-Balart, senátor Marco Rubio a Bob Menendez. Všichni jmenovaní v minulosti spolupracovali s exilovou mafií v Miami.

Venezuela také USA nařídila, aby snížila počet zaměstnanců na ambasádě v Cacarasu o 80 %. Ze 100 lidí smí na amabsádě zůstat jen 17.

Týden poté americký prezident Barack Obama vydal dekret, který Venezuelu označil za hrozbu národní bezpečnosti, vydává sankce na 7 osob a vyjadřuje obavy o zacházení s politickými vězni v zemi. Bílý dům tvrdí, že dekret se zaměřuje na lidi, jejichž akce podkopávají demokratické procesy nebo instituce, a spáchali násilí nebo porušovali lidská práva, byli zapojeni v omezování svobody slova, anebo ve veřejné korupci. Mezi sankciovanými jsou lidé na vysokých postech, armády, rozvědky a policie.

Venezuela oznámila, že na sankce odpoví.

http://wertyzreport.com/clanek/obama-oz … ezpecnosti

Upravil martanus (10.03.2015 20:58:48)


Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Offline | Nahoru

#2 15.03.2015 16:05:04

martanus
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 3.203

Re: Venezuela

UNASUR odmítla americké akce proti Venezuele, Venezuela zahájila obrovské vojenské cvičení


US vojenský velitel varuje před možným převratEM ve Venezuele

Kolem Venezuely se opět začíná zvyšovat napětí. Poté, co USA uvalily na venezuelské činitele další sankce, sociální hnutí zaplnila ulice Caracasu, šéf Amerického Jihoamerického velitelství (SOUTHCOM) přiznal možné změny ve vládě, Venezuela zahájila desetidenní vojenské cvičení, Unie jihoamerických států (UNASUR) svolala mimořádnou schůzi ministrů zahraničí a vydala USA jasnou zprávu.

O plánovaném puči v zemi se mezitím objevují další informace. Podle slov předsedy Venezuelského parlamentu zavítala tajně do země ředitelka predátorské nevládní organizace National Endowement for Democracy a v přestrojení se sešla s představiteli pravicové opozice. Šéfka sekce pro Latinskou Ameriku a Karibik Miriam Kornbith se koncem února dokonce ubytovala v hotelu pod jménem Sarah Collins.

Mezitím, venezuelská ministryně zahraničí Delcy Rodriguwzová varovala, že nedávné akce USA v zemi jsou součástí plánu, který zahrnuje možnou vojenskou intervenci v zemi a ekonomickou blokádu. „Představují si ekonomickou blokádu, celá země by to měla vědět. Nevěřte příběhu, že to je o sankcích na skupinu Venezuelanů, ovlivní to všechny...Všechny země, na které byly uvaleny takové zákony, čekaly vojenské intervence a to je varování, které náš prezident Nicolas Maduro prohlašoval v regionu a doma,“ prohlásila v televizi.

O možném svržení venezuelské vlády se zmínil i šéf Amerického Jihoamerického velení (SOUTHCOM) John Kelly. „Puč? Víte, neznám nikoho, kdo by chtěl ovládnout ten chaos, můžeme ale vidět, ať už je to konec jeho vlády nebo cokoliv jiného, neřekl bych...Neřekl bych úplně puč, ale mohou nastat jistá opatření pro změnu vedení,“ řekl.

http://wertyzreport.com/clanek/venezuel … ke-cviceni

---

Venezuelský prezident Nicolas Maduro odsoudil nedávné sankce uvalené Spojenými státy

Upravil martanus (15.03.2015 16:06:34)


Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Offline | Nahoru

#3 17.03.2015 19:52:58

Sahyb
Častý přispěvatel
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 364

Re: Venezuela

Masívne vojenské cvičenia vo Venezuele ako odpoveď na vnímanú hrozbu z USA

Vojenských cvičení sa zúčastní takmer 100.000 vojakov
Naprieč celou Venezuelou sa uskutočňujú 10-dňové vojenské cvičenia. Ich súčasťou je takmer 100.000 vojakov. Dôvodom cvičení je podľa informácií Russia Today údajná hrozba zo strany USA. Cvičenia sú tiež odpoveďou na rozhodnutie Washingtonu týkajúce sa nových sankcií voči venezuelským predstaviteľom.

http://www.hlavnespravy.sk/masivne-voje … usa/579396

Offline | Nahoru

#4 18.03.2015 19:00:01

lama
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 1.325

Re: Venezuela

Venezuela Americe: Strčte si ty sankce někam

...Pozoruhodné na nynějších amerických sankcích je především jejich zdůvodnění, tím spíš za situace, kdy třeba španělská opozice má za to, že aktuálně vězněný lídr (Spojenými státy podporované) venezuelské opozice Leopoldo López by ve Španělsku byl považován za „teroristu“. Venezuela určitě není státem s nejhorším „trestním rejstříkem“ z hlediska porušování lidských práv: stačí se podívat na americké – a sankcemi nijak netrestané – spojence typu Saúdské Arábie či Mexika. I korupce bude podle všeho mnohem větší třeba v – sankcemi nijak netrestaných – Afghánistánu nebo na Ukrajině. Pokud by to USA myslely s lidskými právy či korupcí vážně, byl by jejich seznam pachatelů opravdu dlouhý. Na druhou stranu je ale Venezuela jednou z mála zemí, která má významné zásoby ropy a přitom není pod americkým vlivem. A co víc, popularita Huga Cháveze a relativní zlepšení životních podmínek nejchudších vrstev obyvatelstva, na čemž má hlavní podíl politika přerozdělování ropného bohatství, ochromily neoliberální instituce a jejich schopnost být „modelem“ dalšího vývoje. Pokud USA právě za to chtějí Venezuelu ztrestat, popřípadě dosáhnout tam „změny režimu“, měly by být upřímné a neopakovat floskule. Místo toho ale mluvčí ministerstva zahraničí USA Jen Psakiová na tiskové konferenci pobavila přítomné novináře tvrzením, že „dlouhodobá politika Spojených států nepodporuje politické přechody neústavními prostředky“. Na otázku, jak dlouho už ona „dlouhodobost“ trvá, nebyla s to odpovědět: ...

http://literarky.cz/politika/svet/19507 … ankce-nkam

Offline | Nahoru

#5 19.03.2015 17:43:49

IgorT
Specialista
Místo: Bratislava
Registrován: 21.02.2015
Příspěvky: 3.291

Re: Venezuela

Maduro plánuje vyzbierať 10 miliónov podpisov proti americkým sankciám
CARACAS. Venezuelský prezident Nicolás Maduro chce zozbierať desať miliónov podpisov proti sankciám uvaleným na Venezuelu zo strany Spojených štátov.

Medzinárodnou kampaňou chce dosiahnuť, aby prezident Barack Obama reštriktívne opatrenia stiahol, informujú miestne médiá.

Podpisy zbierajú aj elektronicky
Kampaň pod heslom "Obama, Venezuela nie je hrozba" vyzýva americkú vládu, aby rešpektovala právo na sebaurčenie krajiny a právo jej obyvateľov voliť si vlastnú cestu.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7706995/maduro-plan … z3UqYvJ9Nj

Offline | Nahoru

#6 19.03.2015 23:41:05

Miyamoto Musashi
Specialista
Registrován: 20.02.2015
Příspěvky: 3.288

Re: Venezuela

Válka proti demokracii

spoiler

Novinář John Pilger zkoumá role Washingtonu v manipulaci latinskoamerické politiky v průběhu posledních padesáti let. Tento film odhaluje na doložených příkladech z jižní Ameriky nekalou politiku, která dodnes pokračuje například v Iráku, Íránu, Libanonu, Afghánistánu a na mnoha dalších místech. Od roku 1945 se Spojené státy pokusily svrhnout 50 vlád, mnoho z nich demokratických, v průběhu času bylo 30 zemí napadeno a bombardováno. Pozoruhodný je vzestup Venezuely, která nastolila vlastní demokratický systém, založený na úsilí zbavit se všemožných závislostí a diktátů i přes riziko možných intervencí nebo sankcí. Dokument přináší zcela odlišný pohled na fungování demokracie, než jaký je denně předhazován v "nezávislých a objektivních" médiích.

Upravil Miyamoto Musashi (19.03.2015 23:41:54)


Rimmer: "Ne, Listere, myslím třeba pyramidy. Jak mohli přemístit ty masivní kamenné kvádry bez pomoci moderní techniky?" Lister: "Měli masivní biče, Rimmere. Masivní biče."

Online | Nahoru

#7 26.03.2015 19:11:13

martanus
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 3.203

Re: Venezuela

Nepovedený majdan ve Venezuele

Puč za svržení venezuelského prezidenta Nicolase Madura nevyšel. Den 12. únor 2015 se měl stát dnem, kdy měl být odstraněn venezuelský prezident Nicolas Maduro. Operace nesla název Jericho a zdi se měly opravdu biblicky otřást. A to nejenom ve Venezuele. Akce měla pořádně zatřást se stále více se probouzejícími a vzájemně solidarizujícími zeměmi Latinské a Jižní Ameriky. Do operace Jericho byl zapojen rovněž izraelský Mossad. Dokument k převratu najdete zde.

http://news.e-republika.cz/article3059- … -Venezuele


Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Offline | Nahoru

#8 01.04.2015 13:10:15

IgorT
Specialista
Místo: Bratislava
Registrován: 21.02.2015
Příspěvky: 3.291

Re: Venezuela

Venezuelský prezident zaviedol do kalendára Deň protiimperializmu
Dejiny si ťa, prezident Obama, budú pamätať ako toho, ktorý sa snažil zastrašovať ľudí, vyhlásil Maduro.

CARACAS. Venezuelský prezident Nicolás Maduro zaviedol v utorok do kalendára nový "protiimperialistický" deň, ktorý sa bude oslavovať 9. marca.

"Deň bolívarovského protiimperializmu" je odkazom na národného hrdinu a bojovníka za nezávislosť krajiny Simóna Bolívara, informovala v stredu agentúra Reuters.
http://www.sme.sk/c/7729051/venezuelsky … z3W3Sv3A4M

Offline | Nahoru

#9 13.04.2015 10:09:25

martanus
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 3.203

Re: Venezuela

Latinská Amerika slaví další vítězství: Po obrovské podpoře Venezuely USA ustupují

Obama po tlaku jihoamerických států před Summitem Amerik v Panamě prohlásil, že Venezuela nepředstavuje USA hrozbu. Minulý měsíc podepsal dekret, který Venezuelu označil za „hrozbu národní bezpečnosti.“

Během rozhovoru s EFE americký prezident prohlásil: „Nedomníváme se, že Venezuela představuje hrozbu Spojeným státům a ani to, že Spojené státy ohrožují venezuelskou vládu.“ Stejnou věc prohlásil i začátkem týdne poradce Bílého domu pro národní bezpečnost a sci-fi spisovatel Ben Rhodes.

http://wertyzreport.com/clanek/latinska … a-ustupuji


Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Offline | Nahoru

#10 14.04.2015 21:41:46

martanus
Specialista
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 3.203

Re: Venezuela

Málo zmiňované události Summitu Amerik

USA odmítají i přes obrovskou opozici zrušit dekret proti Venezuele

http://wertyzreport.com/clanek/malo-zmi … itu-amerik


Logika vás dostane z bodu A do bodu B. Fantazie vás dostane kamkoli.
Každý člověk dělá chyby, ale jen hlupák u nich zůstává.

Offline | Nahoru

Zápatí

Založeno na FluxBB