AK - Aktuální konflikty

Konflikt na UkrajiněSýrieIrákJemenAfghánistán • Aktuální konflikty a války po celém světě.

Nejste přihlášeni

#1 20.07.2016 08:35:04

petrp
Globální moderátor
Místo: Kladno
Registrován: 20.02.2015
Příspěvky: 2.167

Pevnostní objekty

V Česku se staví největší soukromý bunkr na světě. Před čím se majitelé chtějí chránit?
Průzkumy veřejného mínění ukazují, že lidé mají stále větší obavy o svoji budoucnost. Otázkou je, zda slyšíme trávu růst, anebo jsme jen přirozeně obezřetní.
V této souvislosti je zajímavé pozorovat chování bohatých a vlivných lidí. Co dělají? Zabezpečují se. Někteří zkupují rozsáhlé pozemky a nemovitosti na odlehlých místech daleko od Evropy či Spojených států, kam by pravděpodobně nedolehly turbulence, kterých se v příštích letech obávají.
Jiní bohatí lidé jdou ještě dále. Staví si bunkry, ve kterých hodlají čelit jakékoliv situaci. Od nepříjemných hospodářských krizí až po živelné katastrofy. Jeden takový roste i u nás.

3671004--the-oppidum-nejvetsi-bunkr-na-svete--1-950x0p0.jpeg

http://www.rozhlas.cz/dvojka/kupredudom … t--1634275


"Kdo se nepoučí z minulosti, je odsouzen si ji zopakovat." - George Santayana
"Naše řeč je moudrá: dělá zásadní rozdíl mezi jsem přesvědčen a přesvědčil jsem se" - Karel Čapek

Online | Nahoru

#2 26.08.2016 12:50:40

LM
Nováček
Registrován: 01.10.2015
Příspěvky: 3

Re: Pevnostní objekty

Nejedná se o novou stavbu, jde o rekonstrukci zodolněné zesilovací stanice (ZZS) 019 Vrátkov. Objekt z poloviny osmdesátých let byl vybudován jako ženijně chráněná zesilovací stanice pro síť dálkových kabelů FMV a MNO, s tím že obsluhovala i mezinárodní koaxiální kabelovou magistrálu MKKM-1 Berlín- Moskva.
Objekt je vybudován jako dvoupodlažní železobetonový monolit ve 3. třídě tlakové odolnosti, t.j. 0,3 MPa v čele tlakové vlny o půdorysných rozměrech 60x40m, není odolný proti přímému zásahu letecké ani dělostřelecké munice. Stavba má rozměrné mírové vstupy do obou pater a jeden bojový vstup (s dekontaminační propustí). Doba autonomního provozu byla 6-8 dní. Prakticky veškeré vnitřní prostory zabíraly technologie- spojovací, filtroventilační zařízení, náhradní zdroje el. energie, klimatizační jednotky, vnitřní trafostanice, více než čtvrtinu objektu pak tvořila sofistikovaná úpravna vody s jímáním v nedalekém údolí. Posádku by v ostrém nasazení tvořilo cca sto osob.
V ČR máme ještě dva naprosto identické objekty a to ZZS 052 Hradec Králové a ZZS 062 Kanice, dalšími objekty na trase MKKM-1 jsou pak poněkud atypické ZZS 025 Přáslavice a ZZS 054 Jičín.
Ono to bylo asi tak, že FJP ten Vrátkov koupila za +- 15 milionů Kč od O2, z původního záměru vybudovat datacentrum sešlo (je jich přebytek a sotva se zaplatí), tak zkoušejí takovouhle boudu na movitější investory.

Přidal bych plány objektu, ale to by pak mohli vyhodit gen. Šándora coby bezpečnostního poradce, a co by pak chudák dělal  smile (Upozorňuji že informace o tomto objektu nepodléhají žádnému stupni utajení a jsou zcela veřejné, dostupné v příslušných archivech). Mohl bych se asi rozepsat víc, ale to bych pouze dubloval svojí práci na nejmenovaném tuzemském fortifikačním fóru, nicméně pokud by byl zájem, určitě mám čím k tématu poválečných fortifikačních staveb v ČSSR přispět.

EDIT: Že je to celé podvod na investory je patrné i z uniklých vizualizací vnitřního uspořádání, kde je vidět rozčlenění vnitřního prostoru na jakési luxusní apartmány a společné místnosti k zábavě. Nikde na nich nejsou vidět technologie, je zrušený např. sklad stlačeného vzduchu (nezbytný pro udržení přetlaku v režimu izolace), chybí strojovna DA, úpravna vody, vlastně i FVZ a v neposlední řadě prostory pro obsluhu. Pak tu ale nemáme luxusní úkryt, ale něco co odpovídá sotva standartu PRÚ (protiradiační úkryt).

Upravil LM (26.08.2016 14:05:29)

Offline | Nahoru

#3 19.11.2016 00:44:33

polite
Specialista
Místo: Dubnica nad Váhom
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 2.621

Re: Pevnostní objekty

Protilodny pobrežný raketový komplex,, Útes,,  na ostrove,, Кильдин,,  v Barentsovom mori.  Jeden komplex je ešte v C. mori... Tu je už hádam po rozklade... 113fotiek
http://m.fishki.net/1299146-protivokora … utyos.html


Chcel by som byt Stalinom, nie preto aby som bol ako on, len by som chcel vediet, ci sa dalo konat inak....

Offline | Nahoru

#4 19.11.2016 01:10:02

Alchymista
Globální moderátor
Registrován: 19.02.2015
Příspěvky: 4.084

Re: Pevnostní objekty

Keď to spomínaš...
http://rusnext.ru/news/1479493356
Знаменитая «сотка»: в Балаклаве введён в строй восстановленный ракетный комплекс СССР
Znamenitá "stovka": v Balaklave bol prijatý do služby obnovený raketový komplex ZSSR

Obnovený šachtový raketový komplex pobrežnej obrany Utes alebo "Objekt 100" (ракетный комплекс шахтного базирования «Утес» или Объект 100)  na myse Ajja pri Balaklave (Айя) je znovu bojaschopný. Predpokladá sa, že vykoná niekoľko strelieb raketami P-35.
Do budúcnosti sa predpokladá prezbrojenie Utesu na šachtovú verziu systému pobrežnej obrany Bastion s raketami Jachont aj s perspektívnymi raketami novej generácie.

http://rusnext.ru/sites/default/files/obekt_100.jpg
Streľby v roku 1999 (strieľali ukrajinci)

Druhý z dvojice objektov bol pod správou ukrajincov opustený a následne zdevastovaný.

Online | Nahoru

Zápatí

Založeno na FluxBB